Informace o Zuzce Prokopové...


Narozena1984 v Brně. Po ZŠ absolvovala SOU tradičních řemesel obor umělecký keramik zakončené maturitou. Ještě během studia roční dálkový kurz psychologie (lidské). Po maturitě roční dálkové studium "chovatel, ošetřovatel koní". Jezdecká licence westernová, ZZVJ. Praxe v provozu hipoterapie. Komunikace s koňmi ji provází od samých jejích "jezdeckých" začátků. Velmi brzy pak právě v tomto odvětví našla životní inspiraci a cestu porozumění koním na profesionální úrovni.

Zuzku s jejím arabským parťákem Siginkem jsme mohli vidět několik let po sobě účinkovat na výstavě „KŮŇ“ v Lysé nad Labem, nebo na noční show na Císařském ostrově. Tamtéž proběhlo i vystoupení zaříkávačů z celé ČR „Koně na Párníku“, kde tato dvojice nemohla chybět. Zuzka sama má za sebou také množství teoretických přednášek na téma partnerství koně a člověka. Kromě přednášek pro soukromé subjekty na výstavě v Lysé nad Labem, nebo na ČZU v Pražském Suchdole.

Za svou praxi již potkala mnoho dvojic lidí a koní, kteří si díky ní, našli společnou řeč. Rukama jí procházejí koně všech sportovních odvětví. Koně dostihoví, parkuroví, drezurní, westernoví i endurance sportovci. Také samozřejmě hobby vyjížďkoví parťáci pro všechny skupiny lidí a koně se speciálním výcvikem pro hipoterapii. Na ranči u Zuzky dostávají základy spolupráce s lidmi také hříbata a mladé koně startuje do života pod sedlem citlivým a klidným obsedáním, z něhož vychází spolehlivý a sebevědomý kůň – partner. I mnoho takzvaných problémových koní dostalo díky jejímu zkušenému přístupu novou šanci do života po boku lidí.

Roky zkušeností, se zúročují nejen v celkové metodice výuky Partnershipu, ale i v praxi pochopené individualitě přístupu ke každé dvojici. Zuzka se každoročně setká se stovkami koní, kteří se sjíždějí na její kolektivní semináře ať už v pořádajících stájích po celé republice (odkaz na kalendář), individuálních pobytech na jejím domovském ranči, nebo třeba na soukromých lekcích přímo v jejich působišti, případně při dlouhodobějším tréningu. V rámci hesla, že nic není nemožné tak pomáhá najít společnou řeč s jejich čtyřnohými partnery začínajícím i dlouholetým koňákům, dětem i dospělým. Mnoha stájím se již podařilo vytvořit se Zuzkou dlouhodobou spolupráci v jen lehce se obměňujícím, či doplňujícím týmu stálých účastníků a rozšiřovat tak řady jejích pokročilých studentů.